Łączna liczba wyświetleń

piątek, 23 marca 2012

Sprzedam samochód . znasz to?

Autorem artykułu jest Iwona Jędrasik


Kolejny miesiąc mija a ty wciąż nie możesz sprzedać swojego samochodu? Ogłoszenia w prasie, internecie, poczta pantoflowa nic nie dają. A tobie kończy się cierpliwość i wiara że w końcu zdobędziesz tego jedynego klienta, który kupi Twoje auto za cenę jak najwyższą :).
O cenie o jakiem myślałeś na początku zapomnij, może w 1 % udaje się sprzedać auto za kwotę bliską naszej idealnej, ale czy masz czas aby czekać? Ofert " sprzedam samochód " w internecie jest po prostu masa, czym musi się twoja oferta wyróżniać aby była zauważona i przyciągała potencjalnych klientów? Przede wszystkim stanem technicznym samochodu, oraz ceną, musi być jak najkorzystniejsza oczywiście dla klienta (czyli im niższa tym lepiej). Często nasz oferta ginie wśród tysięcy innych, dlatego też trzeba zainwestować w widoczność naszego ogłoszenia, i tu pojawiają się kolejne koszty, rzadko kiedy można za darmo umieścić ogłoszenie.
Kiedy nasze ogłoszenie jest widoczne, czas staje w miejscu, dlaczego? Czekamy na ten jeden jedyny telefon. Niestety realia są zupełni inne, częste spotkania z potencjalnymi klientami, nie kończą się przeprowadzoną transakcją. Zbijanie z ceny w nadziei, że wreszcie pojawi się cień szansy że wreszcie pozbędziemy się samochodu i będziemy się cieszyć choć taka gotówką.
Lecz czas mija, kolejne miesiące, a nasze auto traci na wartości …
Czy pozostaje nam kontakt ze skupem złomu? Nie, nie musi być tak tragicznie. Od pewnego czasu można w internecie spotkać oferty firm które zajmują się skupem samochodów używanych. Firmy te są często jedyną szansą na szybką i dosyć korzystną sprzedaż. Po umówieniu się na bezpłatne spotkanie, następuje wycena auta przez pracownika auto skupu, jeżeli kwota jaką otrzymaliśmy zostanie przez nas zaakceptowana, zostanie sporządzona umowa kupna - sprzedaży. Na jej podstawie zostanie przeprowadzona cała transakcja, a zapłata? Rozliczenie następuje po podpisaniu umowy na miejscu, lub jeżeli istnieje ze strony sprzedającego taka prośba pieniądze zostaną przelane na podane konto.
Żaluzje zewnętrzne Warszawa -Lira Dom
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Bezpiecznie i wygodnie za miasto. Outlander czy ASX?

Autorem artykułu jest Joanna Marchocka


Lato coraz bliżej. Wakacje wciąż jeszcze przed nami, ale Polacy chętnie korzystają z tzw. długich weekendów i rodzinnie wyjeżdżają nad morze, w góry, czy nad jeziora, kiedy tylko poczują sprzyjającą aurę.
Zapakowanie całej rodziny wraz z urlopowym ekwipunkiem to niestety dla wielu z nas prawdziwa udręka. Przecież oprócz rodziców i dzieci muszą się jeszcze zmieścić namiot, plecaki, wędki, ulubione zabawki… A może zabrać jeszcze rowery, albo deskę windsurfingową? Gdzie to wszystko pomieścić? Na szczęście producenci samochodów wyszli naprzeciw naszym potrzebom i stworzyli samochody, które nadają się zarówno do transportu całej rodziny, jak i na codziennej jazdy po mieście.

W ostatnich latach właśnie segment SUV-ów przeżywa prawdziwy rozkwit. Dynamika sprzedaży tej grupy aut jest szczególnie wysoka, ponieważ klienci chętnie sięgają po samochody rekreacyjne. Nic zatem dziwnego, że producenci coraz chętniej wzbogacają swoje oferty właśnie o SUV-y. Co roku na naszym rynku przybywa kilka takich konstrukcji, cały segment liczy dzisiaj ponad 50 modeli. Samochód sportowo - użytkowy (ang.Sport Utility Vehicle w skrócie SUV) - pod tym pojęciem kryje się auto, które łączy w sobie cechy luksusowego samochodu osobowego i terenowego. Określenie to pojawiło się w USA i tam funkcjonowało w odniesieniu do luksusowych samochodów terenowych. Za pierwszy samochód typu SUV uznaje się Jeepa Wagoneera, który pojawił się w USA w 1962 roku. Za pierwszy europejski samochód tego typu uchodzi Range Rover, debiutujący w roku 1970. SUV-y powstały z myślą o tych klientach, którym marzą się duże, terenowe samochody, a jednocześnie komfortowe wyposażenie.

W samochodach typuSUV dostępne są więc rozmaite udogodnienia, które można spotkać w wysokiej jakości samochodach osobowych, a jednocześnie kierowca ma poczucie, że prowadzi terenówkę. Samochody te są poza tym bardzo wygodne i bezpieczne. Znacznie lepiej radzą sobie z dziurami na drogach niż zwykłe samochody osobowe, nie straszne są im także zaśnieżone i oblodzone drogi. Samochód bez problemu przyśpiesza i bezpiecznie pokonuje łuki. Ich zaletą jest także spora przestrzeń - nawet osoby na tylnych siedzeniach będą podróżowały wygodnie, równie pakowne są bagażniki. Dzięki dużym silnikom SUV będzie miał imponujące osiągi.

Są też kierowcy, których SUV przekonuje solidnością i przewagą nad zwykłymi osobówkami. Masywne i podwyższone nadwozie stwarza poczucie bezpieczeństwa, które przy wyjazdach w bardziej odległe zakątki nabiera szczególnego znaczenia. Poza tym jest to samochód, który z pewnością wyróżnia się w tłumie. Niektórzy uważają nawet, że abybyć "trendy", powinni jeździć SUV-em. Daje on bowiem poczucie siły, bezpieczeństwa i wolności.

Obecnie udaje się połączyć praktyczne zalety SUVa z estetycznymi. Atrakcyjny wygląd japońskiego przedstawiciela tego segmentu, Mitsubishi Outlandera, powoduje, że trudno nam oderwać od niego wzrok. Niepowtarzalny i dynamiczny design, nie pozostawiający jednocześnie wątpliwości, że to japońskie auto, a także zwarta konstrukcja kryją niezwykle przestronne wnętrze, które zapewnia komfortową podróż dla 7 pasażerów. Charakterystyczny grill w stylu odrzutowego myśliwca oraz bi-ksenonowe przednie reflektory podkreślają wyjątkowy styl samochodu. Luksusowe wnętrze oraz doskonała pozycja za kierownicą zapewniają bardzo dobrą widoczność. Z kolei przestronna i łatwa do aranżacji kabina Outlandera pozwala dostosować auto do ilości pasażerów o bagaży. Przy złożonym drugim i trzecim rzędzie siedzeń, ogromny 1691-litrowy bagażnik staje się wystarczająco pojemny, by zmieścić duży rower.

Outlander należy do bardzo bezpiecznych samochodów. Jego podwozie i aktywne systemy bezpieczeństwa zostały wsparte Systemem ESS (Emergency Stop Signal). System ten automatycznie włącza światła awaryjne, przy gwałtownym hamowaniu. Outlandera został wyposażony również w 8 poduszek bezpieczeństwa, ASC (aktywna kontrola stabilności, ABS i EBD, AFS (system doświetlenia zakrętów), system wspomagania ruszania pod górkę.


A za co chwalą Outlandera jego użytkownicy?"Słyszymy często od naszych klientów, że są zadowoleni z tak wielu skrytek na różne drobiazgi. To może wydawać się śmieszne, ale w przypadku dłuższej jazdy samochodem z dziećmi bardzo się przydają. Poza tym tylne drzwi, których dolna część otwiera się ku dołowi i może służyć jako podpórka do pakowania albo solidny stolik piknikowy... Swoją drogą, wytrzymuje ciężar do 200 kg!" - komentuje Piotr Krasnodębski, współwłaściciel warszawskiego Mitcaru."Bardzo docenianym elementem wyposażenia, znów zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, jest odtwarzacz DVD po sufitem, który działa również podczas postojów. Przydaje się również system audio, który łączy się bluetoothem z telefonem i można swobodnie rozmawiać w drodze. Warto wspomnieć, że dla Outlandera dostępna jest szeroka gama akcesoriów, m.in. przegroda bagażnika, czy foteliki dziecięce Duo-plus."

W ofercie japońskiego koncernu znajduję się od niedawna samochód, który może stanowić alternatywę dla Outlandera. Mitsubishi ASX jest z pewnościąjedną z ciekawszych premier ostatnich miesięcy, z aspiracjami na rynkowy sukces. To kompaktowy SUV postrzegany przez niektórych jako miniatura znakomicie sprzedającego się w całej Europie Outlandera. Tak naprawdę o bliźniaczym podobieństwie do rynkowego hitu Mitsubishi nie ma mowy. ASX ma własne kształty, własne technologie, własną osobowość. Właśnie do tego modelu trafił nowy silnik, jeden z najnowocześniejszych na świecie turbodiesli. Cieńsze, ale bardziej wytrzymałe blachy zapewniły dużą sztywność konstrukcji i pozwoliły zaprojektować auto aż o 300 kg lżejsze od Outlandera. Przekłada się to na lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. ASX może pochwalić się też przestronnym wnętrzem i nowatorskim zestawem wskaźników. W tym modelu mamy również do czynienia z elastyczną przestrzenią bagażową, która z 442 litrów może urosnąć aż do 1193 l przy położonych fotelach. Na uwagę zasługuje tu również wysoka pozycja kierowcy. Siedzenie kierowcy w połączeniu z obniżającą się maską auta, gwarantuje doskonałą widoczność i ułatwia manewrowanie.

ASX ma elegancki, energetyczny styl, rozwiązania techniczne dbające o środowisko oraz udogodnienia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wprowadzony na rynek latem 2010 roku, Mitsubishi ASX do końca ubiegłego roku zdobył już serca 22 665 europejskich klientów.

Niespełna rok po swoim debiucie, kompaktowy crossover ASX potwierdził swą najwyższą inżynieryjną jakość na testach zderzeniowych organizowanych przez Euro NCAP. 5-gwiazdkowy wynik dopełnił listę zalet modelu ASX. Testy przeprowadzano zgodnie z nowymi, zaostrzonymi standardami.

Samochody typu SUV, choć luksusowe, stają się coraz bardziej dostępne dla przeciętnego kupującego. Ich ceny spadają i stabilizują się. Dealerzy oferują różnego rodzaju promocje i rabaty, np. w salonie Mitcar w Warszawie, Outlandera z pakietem Comfort, można kupić ze sporym upustem, liczącym aż do 13 tys. Natomiast ASX może być tańszy aż o 6 tys. zł. Warto wybrać się na jazdę próbna wymarzonym samochodem i przekonać się na własnej skórze, jak doskonale się prowadzi.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Kierowco, czas na przegląd klimatyzacji

Autorem artykułu jest Benhauer


Już niedługo na dobre zapanują upały, a kierowcy docenią system klimatyzacji w swoich samochodach. Jednak, aby w pełni cieszyć się z chłodu i nie ryzykować zdrowiem, układ ten musi być odpowiednio utrzymany. To ostatni dzwonek do przeglądu tej instalacji.
Klimatyzacja nie stanowi już luksusowego dodatku, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi klienci salonów samochodowych. Coraz większa liczba producentów montuje tę instalację w standardzie, mając na uwadze nie tylko komfort prowadzenia pojazdu. Odpowiednia temperatura we wnętrzu auta wpływa znacząco na bezpieczeństwo jazdy. Upał może bowiem powodować zmęczenie i spadek koncentracji u kierowcy, a w konsekwencji wydłużenie czasu reakcji. Warto zatem zadbać o stan klimatyzacji w swoim samochodzie przed wyruszeniem na wakacyjne wojaże.

- Przystępując do przeglądu układu klimatyzacji w samochodzie należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, takich jak: filtr kabinowy, kompresor, chłodnica. Niektóre czynności, jak np. wymiana filtra czy dezynfekcja instalacji, możemy przeprowadzić samodzielnie, dobierając produkt do modelu samochodu. Jednak jeśli zauważyliśmy znaczny spadek wydajności klimatyzacji, najlepiej udać się do specjalisty, który uzupełni poziom środka chłodniczego i sprawdzi przy okazji szczelność układu. Taka wizyta wcale nie musi być droga, najlepiej zorientować się w ofercie warsztatów w swojej okolicy mówi Marek Biela, założyciel serwisu z wyspecjalizowanymi ogłoszeniami motoryzacyjnymi, Autosluga.pl.

Brak właściwego serwisowania powoduje nie tylko słabsze chłodzenie wnętrza samochodu. Niesprawna klimatyzacja może przyczyniać się do powstawania na szybach pary, która znacznie ogranicza kierowcy widoczność. Kolejny symptom, świadczący o złym stanie układu, to nieprzyjemny zapach, wydobywający się z nawiewów. Jest to wyraźny znak, że w instalacji wentylacyjnej pojawił się grzyb. Zagrzybienie klimatyzacji i obecność drobnoustrojów w układzie ma negatywny wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów oraz komfort podróżowania samochodem. Dezynfekcja instalacji w połączeniu z montażem nowoczesnego filtra węglowego sprawia, że powietrze we wnętrzu jest czyste oraz pozbawione przykrych zapachów z zewnątrz.

Prawidłowa eksploatacja klimatyzacji wymaga przestrzegania kilku prostych zasad. Przede wszystkim, instalacja nie powinna być bezczynna przed okres dłuższy niż 2 tygodnie (nawet w zimie!), ponieważ może to spowodować rozwarstwienie płynu i oleju. Należy także unikać zbyt silnego obniżania temperatury w stosunku do tej panującej na zewnątrz różnica 8-10 stopni jest w zupełności wystarczająca i chroni przed ryzykiem szoku termicznego. Włączając klimatyzację trzeba również pamiętać o zamknięciu wszystkich okien i szyberdachu. Nie tylko zwiększa to wydajność układu, ale znacząco wpływa na ograniczenie zużycia paliwa. Prawidłowe korzystanie i utrzymywanie układu w dobrym stanie zapewni komfort jazdy nawet w największe upały nadchodzącego sezonu wakacyjnego.

Kinga Syrek.
Benhauer
Marketing internetowy

--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Zabezpiecz samochód przed kradzieżą

Autorem artykułu jest Tkbartshop


Codziennie miliony ludzi podróżuje samochodami. Pozostawiamy je w różnych miejscach, nie martwiąc się tym, czy nasze auto wzbudza zainteresowanie złodziei. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale każdego dnia setki aut wpada w ręce przestępców. Właśnie dlatego mając samochód, zadbajmy o to, aby był jak najskuteczniej zabezpieczony przed kradzieżą. Niedbalstwo z naszej strony może nas sporo kosztować.
Pierwszą istotną sprawą o jakiej powinieneś pamiętać jest alarm. Założenie należytego alarmu po pierwsze skutecznie odstrasza złodzieja, po drugie w przypadku kradzieży włącza sygnał dźwiękowy. Dobre alarmy poza czujnikami w drzwiach, posiadają czujniki ruchu, które są rewelacyjnym zabezpieczeniem w sytuacji wtargnięcia złodzieja na przykład poprzez szybę samochodu. Ponadto odcinają pewne mechanizmy pojazdu, przez co odpalenie pojazdu jest praktycznie niemożliwe. Warto dodać, że zadaniem złodzieja nie zawsze będzie kradzież pojazdu. W bardzo wielu przypadkach kradzione są towary pozostawione w środku samochodu. Stąd będąc na wczasach, miejmy na uwadze zostawione w środku plecaki turystyczne, torby podróżne oraz inne rzeczy, które to mogą wzbudzać zainteresowanie złodziei. Znam ludzi, którym rozbito szybę w aucie tylko po to, ażeby ukraść zostawione w pojeździe okulary Brenda.

Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest niekonwencjonalne zabezpieczenie naszego samochodu. Dość łatwo dorobić w ukrytym miejscu mały przełącznik, wyłączający na przykład. zapłon lub dopływ paliwa. Bywa to bardzo dobry sposób, dlatego, że tylko my wiemy, gdzie znajduje się nasze zabezpieczenie. Wysiadając z auta wszystko co musimy zrobić to sięgnąć do naszego przełącznika. Jeśli sprytnie schowamy nasze zabezpieczenie, złodziej nigdy go nie odnajdzie.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Czy straż miejska powinna używać fotoradarów

Autorem artykułu jest ABC KIEROWCY


Straż miejska nie powinna używać radarów, tak twierdzi Stowarzyszenie Bezprawiu i Korupcji Stop, ponieważ według ich interpretacji prawo nie daje jej takich uprawnień. Zgadza się z nimi Główny Urząd Miar.(cyt Prawo do używania przyrządów kontrolno-pomiarowych ma wyłącznie policja -podkreślił Tadeusz Pepliński, prezes Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupcji Stop.
Twierdzi, że art. 129b ust. 3 pkt 3 ustawy prawo o ruchu drogowym upoważnia strażników gminnych do używania urządzeń samoczynnie ujawniających i rejestrujących naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, nie oznacza to w żadnym przypadku radaru, tylko np. kamerę zawieszoną nad skrzyżowaniem, która rejestrowałaby, jakie pojazdy przejeżdżają niezgodnie z przepisami. Straże gminne nie mają uprawnień do używania fotoradarów, na które wystawiono tego rodzaju legalizację .

& Ta sama ustawa o ruchu drogowym (art. 129 ust. 2 pkt 9) mówi o uprawnieniach policji do używania przyrządów pomiarowych, czyli radarów i fotoradarów.

A więc (cyt*jeżeli ustawodawca chciałby dać strażnikom prawo do używania przyrządów pomiarowych, to napisałby to wprost, tak jak w przypadku policji). A więc nie dał ?

Opinia GUM (Główny Urząd Miar): to, że definicja przyrządu pomiarowego jest pojęciem węższym niż pojęcie urządzenia, nie ma wątpliwości GUM (cyt*zawarta w ustawie: Prawo o miarach/definicja przyrządu pomiarowego mówi, że jest to urządzenie, układ pomiarowy lub jego elementy, przeznaczone do wykonania pomiarów samodzielnie lub w połączeniu z jednym lub wieloma urządzeniami dodatkowymi ) podkreślił Tomasz Kałduś, dyrektor gabinetu prezesa GUM. Ponadto stwierdził, że : cyt*wzorce miary oraz materiały odniesienia są także traktowane jako przyrządy pomiarowe, nie można stosować zamiennie pojęć przyrząd i urządzenie a organy administracyjne miast (straże miejskie) nie są właściwe merytorycznie, by interpretować przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym i samodzielnie decydować czym jest urządzenie, a czym przyrząd.

Z drugiej strony Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie widzi problemu. Zdaniem MSWiA słowa przyrząd i urządzenie to synonimy mogą więc być stosowane zamiennie. Kto więc ma rację? Główny gdyż instytucja ta sprawdza jedynie zgodność wyniku pomiaru z wzorcowym przyrządem. Jest nim bramka pomiarowa. Urząd Miar w trakcie legalizacji i na druku legalizacji wpisuje przyrząd radarowy, a nie urządzenie,.
ABC KIEROWCY. POMOC KIEROWCY 977.pl
Jak uniknąć mandatu, Jak obronić się przed fotoradarem, Jak walczyć o swoje prawa na drodze "
Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu pierwszego wydania ABC Kierowcy. Pomoc kierowcy 977.pl / Kierowco, TO musisz wiedzieć !

oraz n/w ebooków w formie elektronicznej ze strony E-BOOKOWO
http://www.e-bookowo.pl/ebooks/5/414/poradniki/abc-kierowcy.-pomoc-kierowcy-977.pl/

Trzy kolejne e-booki, czyli zeszyt nr 2 Taryfikator mandatów i punktów karnych 2011 ,
zeszyt nr 4 Nauka jazdy. Nowe przepisy 2011. Gdzie i jak najłatwiej zdać egzamin
oraz zeszyt nr 5 Taryfikator mandatowy.Tabela B C
Pomoc kierowcy 977pl / Kierowco, TO musisz wiedzieć !.

--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.